Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Notes

COSTA RICA TARRAZÚ (La Pastora)

3,80 24,00 

Čerstvo pražená 100% Arabika. Vyznačuje sa silnou, čistou a jemnou arómou a sladkastou pachuťou. Je ideálna na prípravu espressa.

  • 125g
  • 250g
  • 1000g
Zrušiť výber
Katalógové číslo: - Kategórie: , , Značiek: , , , , , , , ,

Popis

Táto káva sa vyznačuje silnou, čistou a jemnou arómou a sladkastou pachuťou. Je ideálna na prípravu espressa.

Tarrazú pripravuje najlepšie Kolumbijské kávy s veľmi dobrou aciditou, telom, aj arómou. Poľnohospodárske Ministerstvo a kostarická Coffee Institute organizuje každoročný festival s názvom National Coffee Day, počas ktorej je jednému producentovi udelený titul Cup of Excellence pre najvyššiu kvalitu kávy vyrobenej v Kostarike. Víťaz predáva svoju kávu na aukcii medzinárodne.

Tarrazú je názov 5. obvodu v provincii San José, Costa-Rica. Prvé kávovníky prišli z Kuby v roku 1779 a prvá plantáž bola založená v roku 1854 anglickými vizionármi.

Výnimočné klimatické podmienky regiónu Tarrazú, spolu s bohatou pôdou, produkujú kávu s výbornými ovocnými odtieňmi. Ekosystémy vysokých údolí boli úplne zachované a vytvorili ideálne poľnohospodársko-klimatické podmienky. Plodinám trvá asi päť mesiacov zrieť, od novembra do marca. To sa zhoduje s obdobím sucha v Costa Rice, ktorá poskytuje rovnomernejšiu zrelosť a kvalitnejšiu kávu.

Spracovaná mokrým procesom, scr. 17/18

Ďalšie informácie

Hmotnosť 250 kg
Vyberte balenie

125g, 250g, 1000g