Z nášho života

Aktuality

 

Dôležité Novinky

Hľadáme regionálnych partnerov

Začali sme rozširovať naše zázemie. Okrem celoslovenského e-shopu ponúkame naše produkty a skúsenosti aj gastro prevádzkam, hotelom a spoločnostiam.

Ak by ste radi privítali kvalitného a flexibilného dodávateľa pre vaše podnikanie, radi vám zostavíme ponuku podľa vašich požiadaviek. Samozrejmosťou je zaslanie referencií na vyžiadanie, ako aj vzorky káv na základe preverenia Vašich požiadaviek.

Instagram

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Kaviareň Kávy sveta režíruje herec Peter Dudáš

Majiteľ pečie každé ráno chutné koláče

 

Pohodička v kaviarni Kávy sveta.

 

Keď vstúpite do kaviarne Kávy sveta na Hlavnej ulici v Košiciach, ocitnete sa v chráme relaxu a pohody.

Očarí vás príjemné prostredie s podmazom decentnej kaviarenskej muziky, usmievavý personál a ponuka prešpikovaná kávovými chuťami od výmyslu sveta.

Jej majiteľ Peter Dudáš, herec a režisér Divadla Thália, dokonca každý deň pečie čerstvé poctivé bratislavské rožky, plnené makom a orechami, ktoré voňajú ako v časoch mojich prázdnin u babičky.

„Na začiatku bola moja túžba vyskúšať si pocit byť sám sebe pánom. Čakala ma dobrodružná cesta, na ktorej som sa postupne naučil rozumieť káve. Keďže som chcel hosťom ponúkať vždy čerstvú kávu, investoval som do vlastnej pražiarne a postupne, aj cestou omylov, som sa naučil vystihnúť ten správny okamžik v procese praženia, aby chuť kávy vynikla a hostia si ju pochvaľovali,“ hovorí Peter Dudáš a dodáva, že ďakuje kritikom, ktorí ho posúvali dopredu.

Ponuka od výmyslu sveta

Okrem vlastnoručne pražených odrodových káv arabica ponúkajú zákazníkom 50 spôsobov prípravy kávových nápojov podľa originálnych receptúr z rôznych kútov sveta.

A objavovať nové chute v tejto kaviarni môžete neustále.

Len espressá robia na 20 spôsobov, mliečne penové kávy v rôznych variáciach a ďalšie kávové dobrodružstvá, o ktorých ste ani nepočuli.

Vychytávkou je tabaková káva, na ktorú sem hostia zájdu špeciálne. Jej chuť je podmanivá, ale recept majiteľ tají.

Filozofiou Petra Dudáša od štartu podnikania bolo ponúkať ľuďom poctivé produkty. Kvalitné, čerstvé a chutné.

A to neplatí len pre kávu, ale aj pre chuťovky, ktoré tu pripravujú, ak hostia vyhladnú, široký výber čajov, biolimonád, vín, destilátov, či likérov.

„Chcel som, aby v tvarohovom koláči bol naozaj tvaroh, v orechovom orechy a aby cesto bolo chutné a nie polotovar. Začal som sa tým zaoberať, postupne som vnikol do tajov kysnutého cesta a začal piecť čerstvé koláče ako ideálny doplnok ku káve. Zákazníci si naše bratislavské rožky veľmi chvália, z čoho sa teším.“

Dokonalosť tvorí veľa detailov

Vždy takmer plná kaviareň je dôkazom, že majiteľovu filozofiu hostia oceňujú.

„Raz som počul výrok od Michelangela, že dokonalosť tvorí veľmi veľa malých detailov. Tým nechcem povedať, že sme dokonalí, ale snažíme sa myslieť na všetko, aby bol zákazník v pohode a spokojný. Určite je na prvom mieste príjemný personál, lebo ani najlepšia káva na svete nepritiahne zákazníka, ak sa k nemu obsluhujúci chovali hrozne.“

Kávu vám namelú aj domov

V kaviarni Kávy sveta nájdete nielen skvelé koláče a rôzne sladké dobroty, ale aj rôzne kreatívne sendviče, syrové taniere a výber tých najlepších vín z Maďarska, Slovenska, Moravy a Rakúska, ktoré v nápojom lístku vedú pod názvom Krásne vína strednej Európy.

Názov je spomienka na bývalú vinotéku, ku ktorej mal Peter Dudáš srdcový vzťah.

V kaviarni si môžete kúpiť kávu aj na domáce použitie. Namelú vám ju podľa toho, akým spôsobom ju budete pripravovať.

Kúpiť si rôzne špeciálne odrody káv si môžete aj v internetovom obchode na www.kavysveta.sk.

 

Otvoria novú kaviareň

A neoľutoval niekedy svoje rozhodnutie pustiť sa do podnikania?

„Nie, som spokojný šťastný človek, robím, čo ma baví, teším sa z dvoch vnúčat a nedávno som režíroval hru v Divadle Thália Jedna a jedna sú tri, v ktorej som si zahral aj menšiu postavu. Všetko je v rovnováhe, pekne rozdelené a každý deň preto treba niečo urobiť. V máji otvárame na Hlavnej 102 druhú kaviareň, ktorá bude v rovnakom štýle. A tam si budú môcť hostia kúpiť naše koláče aj v malej predajničke. Keď okoštujú, zistia, že sú čerstvé, chutné a s kopou poctivej plnky,“ rozlúčil sa s nami Peter Dudáš, z ktorého priam srší harmónia a pohoda.

A tá sa odráža na celej atmosfére útulnej kaviarne v centre mesta. Napokon, nie nadarmo sa hovorí, aký pán, taký krám….

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20517850/kaviaren-kavy-sveta-reziruje-herec-peter-dudas.html

 

Neutíchajúca chuť experimentovať a pobláznenie chuťou kávy stálo za rozhodnutím herca a režiséra košického Divadla Thália Petra Dudáša okúsiť kávový biznis. Dnes vybudoval svoje kávové „impérium“ s originálnymi kaviarňami a pražiarňou v Košiciach a Komárne, kávový e-shop a svoje skúseností ponúka aj iným gastro prevádzkam či hotelom.

 

4

 

Peter Dudáš si k procesu prípravy kávy privoňal v roku 2008, keď začal pražiť ako franchise partner maďarskej firmy CAFE FREI. Neskôr sa osamostatnil, aby do praženia a prípravy kávy vložil svoju predstavu, no najmä reagoval na požiadavky zákazníkov. Oni boli jeho prvými ochutnávačmi i kritikmi. „Malý pražiaci stroj bol umiestnený v priestoroch kaviarne na Hlavnej ulici v Košiciach, takže zákazníci boli svedkami procesu praženia a vlastne oni ma usmerňovali a skúšal som rôzne spôsoby praženia. Pokladám sa za samouka, pretože odborné školenie som od nikoho nedostal. No káva bola otestovaná každý deň zákazníkmi,“ vracia sa na začiatok svojho kávového príbehu.

 

prazenie kavy

 

Dnes je firma KÁVY SVETA zabehnutou značkou, no chuť experimentovať a vydolovať zo zelených bobuliek čo najviac chutí Petra Dudáša ešte stále neprešla. Tvrdí, že pri príprave dobrej kávy doma stačí vedieť niekoľko základných pravidiel, potom sa môže človek vybrať na bádateľskú cestu. Základom je však poctivo pražená arabika.

„Dnes už pražiaci stroj do kaviarne nevojde, ako to bolo na začiatku. Náš pekelný stroj je umiestnený na vidieku. Pražiť sa dá na tisíc a milión spôsobov. My sme si vybrali jeden. Väčšina ľudí vie, ako má chutiť ich vysnená káva. Ak to je práve tá naša, tak sme obaja spokojní.“

Kaviareň KÁVY SVETA na Hlavnej ulici v Košiciach ponúka milovníkom kávy originálne posedenie s dobrou hudbou a s nekonečnými možnosťami ochutnávania nielen kávy, ale aj kvalitného čaju, najlepších vín z regiónu a sladkých i slaných dobrôt.

„Je veľmi dôležité aby sa zákazníci cítili v kaviarni pohodlne, aby sa nerušene mohli rozprávať, boli pozorne a milo obslúžení a mali kvalitné nápoje a jedlo. K dobrej atmosfére patrí náročná konzumná hudba blízka džezu. Doplňujúcim momentom v našom prípade sú stále sa meniace vernisáže umelcov na stenách kaviarne,“ pozýva k sebe na kávu majiteľ kaviarní Kávy sveta Peter Dudáš. Dodáva, že okrem metropoly východu si na lahodnú, voňavú a napenenú šálku kávy môžete zájsť aj do Komárna na Klapkovo námestie.

 

56319224 1160665980774241 4154313314693808128 o

 

KÁVY SVETA okrem vlastnoručne pražených odrodových káv arabica ponúkajú 50 spôsobov prípravy kávových nápojov podľa originálnych receptúr z rôznych kútov sveta. „Len espressá pripravíme zhruba na 20 spôsobov, mliečne penové kávy rôznych obsahov a kávové dobrodružstvá, o ktorých ste ani nepočuli. Milovníci čajov si môžu pochutnať z ponuky vyše 30 druhov sypaných čajov sveta. Ten čaj akosi doplňuje ponuku kávy. Našli sme výbornú nemeckú firmu na dodávanie sypaných čajov. Dnes sme ich hlavní distribútori na Slovensku. A čo sa týka vína, to bolo ešte pred kávou. Bola to vináreň a vinotéka s názvom Krásne Vína. Dnes z toho zostala široká ponuka výborných a krásnych vín Slovenska a Maďarska v našej kaviarni. Myslím, že je samozrejmé, aby v dobrom podniku nechýbali dobré vína,“ uzatvára Peter Dudáš.

 

12646632 527061380801374 1056202870551539407 o

 

Text: BK
Foto: Kávy sveta
Viac na: kavysveta.sk

Ilustračné foto

Na Slovensku sa predávajú prémiové kávy za štandardné ceny – zistite kde

V supermarkete nájdeme aj staré, lacné, horké robusty, do ktorých bez koštovania hodíte dva cukry a mlieko. Prezradíme vám, kde nájdete kávu, ktorej chuť vás sprevádza celé popoludnie.

Kvalitné domáce pražiarne so stabilným zázemím, ako Kávy Sveta ponúkajú kvalitné, aj prémiové kávy bežným spotrebiteľom do domácnosti, prípadne aj do kancelárií. Tieto podniky sa snažia zdvihnúť kávovú kultúru na Slovensku a ponúkať ľuďom poctivé produkty.

Síce vopred namletá káva podľa fajnšmekrov je hriech, predsa si o to môžete požiadať tak pri osobnom odbere, ako pri objednávaní cez e-shop.
Najpredávanejšia káva Arabica je čistá odrodová zrnková káva z Brazílie, ale podľa našich informácií každý typ kávy má svojich fanúšikov.

 

Na Slovensku sa predávajú prémiové kávy za štandardné ceny – zistite kde

 

Aktuálne je trendom, že reštaurácie, kaviarne, cukrárne a iné gastro prevádzky uprednostňujú kávy pražené domácimi pražiarmi, ako lacnejšie a staršie produkty nižšej kvality.

Spozorovali sme rast tohto trendu aj medzi klasickými spotrebiteľmi, ktorí si radšej zakúpia trošku drahšie, ale domáce suroviny 1. triedy. Pevne dúfame, že táto tendencia bude pokračovať v raste, čím vytvorí stabilnú domácu ekonomiku.

Zdroj: https://dobrejedlo.pluska.sk/tipy-old/slovensku-predavaju-premiove-kavy-standardne-ceny-zistite-kde

Táto stránka používa súbory cookies, aby vám ponúkla lepší zážitok z prehliadania. Prehliadaním tejto webovej stránky vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.