KÁVY SVETA

NAŠE KÁVY

Ponuka našich zrnkových káv:

Naše kávy si môžete nakúpiť v našej kaviarni KÁVY SVETA na Hlavnej 20 v Košiciach. Ceny sú uvedené v e-shope.

 

ZMES KÁVY SVETA – DOBRÉ RÁNO

Našu štandardnú zmes sme zostavili z piatich odrodových káv. Snažili sme sa vytvoriť blend s nízkou aciditou, miernou horkosťou, so zaoblenými hranami, pripomínajúcu krémovú orieškovú čokoládu. Bežne z nej pripravujeme v našej kaviarni espressá a všetky ostatné kávy, do ktorých sa nepridáva mlieko.

COLOMBIA SUPREMO POPAYAN

Jedna z najžiadanejších káv. Vyznačuje sa výdatnou arómou a hebkou chuťou. Je stredne telnatá, v dozvuku pripomína čerstvé ovocie. Pražíme ju na tmavo. Na konci praženia sa na nej vyzrážajú éterické oleje.

BRASIL SANTOS BOURBON

Jemná telnatá káva s nízkou aciditou, so sladkastou orieškovou príchuťou a veľmi príjemnou vôňou. Svetlým pražením v nej zostáva pomerne vysoký podiel kofeínu. V našej kaviarni z nej pripravujeme všetky mliečne kávy.

GUATEMALA SHB HUEHUETENANGO

Prvý dúšok pripomína citrusové plody, alebo višne. Má hladké, plné telo s tabakovým, kakaovým podtónom.

COSTA RICA TARRAZÚ

Táto káva sa vyznačuje silnou, čistou a jemnou arómou a sladkastou pachuťou. Je ideálna na prípravu espressa.

ETHIOPIA SIDAMO

Táto odroda bola nazvaná podľa regiónu pravdepodobného pôvodu kávy. Má silnú kvetinovú arómu s koreninovým, vínovým a džemovým podtónom. Pražíme ju na dolnú hranicu tmavého odtieňa.

ETHIOPIA YIRGACHEFFE

Patrí medzi najhodnotnejšie kávy Afriky s kvetinovou arómou a citrusovým nádychom. V chuti nájdeme prvky pripomínajúce zrelé alebo sušené ovocie.

KENYA AB

Pokladajú ju za kráľovnú káv. Má výraznú ovocnú príchuť s jemným, hladkým telom. Nájdeme v nej taktiež prvky horkej čokolády, alebo sušených pomarančov.

INDIA PLANTATION AA

Káva je dobre vyvážená. Vyznačuje sa sladkou karamelovou a osviežujúcou chuťou zeleného jablka v dozvuku s jemnou horkosťou.

SUMATRA MANDHELING

Káva je obľúbená pre svoje hladké, plné telo, ako aj pre bohatú a komplexnú chuť so zemitou a bylinnou vôňou. Vykazuje tiež tóny sladkej čokolády.

 

 

PAPUA NEW-GUINEA

Káva s nízkou kyslosťou a miernou zemitou chuťou. Je dobre vyvážená s jemnejším telom, so širokým spektrom chutí pripomínajúce delikátne sladkosti a exotické ovocia.

BEZKOFEÍNOVÁ KÁVA

Kofeín z tejto zmesy kávy ARABICA sa odstraňuje tzv. “švajčiarskym vodným procesom”, pri ktorom sa nepoužívajú žiadne chemické reakcie, a podiel kofeínu sa zníži až na 1-3% pôvodného množstva. Káva zostáva aromatická s charakteristickou orieškovo-čokoládovou chuťou kávy arabica.