KÁVY SVETA

NAŠA KAVIAREŇ

kaviaren-interier Otváracie hodiny:

PO – PI: 09.00 – 22.00
SO – NE: 10.00 – 22.00

 

Naša kaviareň KÁVY SVETA na Hlavnej ulici č. 20 v Košiciach ponúka svojim zákazníkom príjemné posedenie v domáckej atmosfére s podmazom decentnej „kaviarenskej“ muziky v štýle soulu, swingu, džezu, a evergreenov v rozlohe 120 m².

Okrem našich vlastnoručne pražených odrodových káv arabica ponúkame našim zákazníkom 50 spôsobov prípravy kávových nápojov, podľa originálnych receptúr z rôznych kútov sveta. Len espressá pre Vás pripravíme zhruba na 20 spôsobov, mliečne penové kávy rôznych obsahov a kávové dobrodružstvá, o ktorých ste ani nepočuli. Naša ranná káva Vás bude v kútikoch úst sprevádzať celé predpoludnie.

kaviaren-foto3Milovníci čajov si môžu pochutnať z ponuky vyše 30 druhov sypaných ČAJOV SVETA. Originálne voňavé čajové listy najlepšej kvality sa u nás lúhujú v 0,45 litrových kanviciach.

Naša vínna ponuka nesie názov KRÁSNE VÍNA STREDNEJ EURÓPY. Vybrali sme pre Vás najlepšie vína niekoľkých rodinných vinárstiev Slovenska, Maďarska, Moravy a Rakúska, na základe dlhoročných osobných a profesionálnych vzťahov.

V našej kaviarni Vám pripravíme aj NIEČO POD ZUB. Okrem kreatívnych sendvičov jedinečnej chuti a čerstvo vypekaných bagiet alebo croissantov Vám ponúkneme aj rustikálny syrový a klobásový tanier.

Inšpiráciu pre CUKRÁRENSKÚ PONUKU sme nabrali z tradičných receptúr Rakúsko-Uhorska, Maďarska a Slovenska. Preto u nás nemôžu chýbať somlói halušky, žerbó, či bratislavské rožky, jedinečné zmrzlinové poháre, alebo pečené jablká. Jedným z hitov našej kaviarne je naša horúca čokoláda, ktorú pripravujeme podľa vlastnej receptúry niekoľkokrát denne.

PROTI SMÄDU Vám ponúkneme čerstvo lisovanú pomarančovú šťavu, alebo bio limonády rôznych príchutí. Okrem čapovaných pív u nás nájdete niekoľko pivných remeselných produktov z nášho regiónu. Z destilátov máme bežnú ponuku, z likérov dokonca možno viac.

Na stenách našej kaviarne z času na čas nájdete VÝSTAVY malieb či fotografií. Preferujeme miestnych tvorcov, obzvlášť mladých autorov, ktorým ponúkame priestor na prezentáciu.

U nás si môžete posedieť aj s NIEKOĽKÝMI VÝZNAMNÝMI OSOBNOSŤAMI NÁŠHO MESTA, ktorí sú stálymi zákazníkmi našej kaviarne, ako je svetoznámy košický rodák, spisovateľ SÁNDOR MÁRAI, a významní košickí maliari JÚLIUS JAKOBY a ŠTEFAN ROSKOVÁNYI.